logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Opět úspěšné SUSO

Kdo vám za pár let postaví skříň na míru nebo opraví komodu po babičce? Pokud bude i nadále klesat zájem o řemeslné profese, tak možná nikdo. Naštěstí tu existuje "mladá krev" řemeslníků, kteří si dobře rozumí se dřevem. Talentovaní žáci učebních oborů truhlář a zedník z celkem 22 škol z Královéhradeckého, Pardubického kraje, Vysočiny, Ústeckého, Olomouckého a Jihomoravského kraje předvedli v Hradci Králové svou zručnost i odborné znalosti v Soutěžní přehlídce stavebních řemesel SUSO, které proběhlo 22. a 23. 3.

Za 16 let trvání projektu se ho zúčastnilo více než 4 000 žáků z českých, německých, maďarských a polských škol. Letos proběhlo postupové kolo poprvé i na Slovensku. Na všechny účastníky čekala práce s klasickým nářadím, ale předvedli také řezání kotoučovou pilou. Ze dřeva vyrobili v časovém limitu dětskou židličku.

Zajímavostí je, že mezi přihlášenými učni je také jedna studentka truhlářství ze Střední odborné školy v Litvínově- Hamru.", prozradil manažer SUSO. A tím se dostáváme k úspěchu našich žáků Petry Gürtlerové a Oldřicha Rouda, kteří pod vedením zkušeného učitele odborného výcviku Jaroslava Smetáka získali druhé místo. "Ke každé soutěži patří emoce a určitá dávka nervozity, ale výsledek za to stál. Druhé místo v této prestižní soutěži a při nejvyšší účasti soutěžních družstev potvrzuje trend v kvalitní úrovni přípravy našich žáků. Soutěží se snažíme zúčastňovat pravidelně. Spatřujeme v nich totiž možnost setkávat se se zástupci ostatních škol. Účast v soutěži je pro nás i odrazem toho, kam se v rámci republiky můžeme řadit. A jsme hrdi, že již dlouhodobě patříme na špici. Našim žákům pak úspěchy  pomáhají v získání profesního sebevědomí  a také v lepším pracovním  uplatněnění. Druhé místo našeho dvoučlenného družstva otevřelo Petře a Oldovi cestu na zářijové finále při stavebním veletrhu FOR ARCH konaného v Praze. Chtěla bych jim oběma, i panu Smetákovi, za tento úžasný výsladek poděkovat." Těmito slovy vyjádřila svou radost ředitelka školy, Ing. Jitka Francírková

SUSO 2013 Hradec Králové
SUSO 2013 Hradec Králové