logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Kurz - Kreativní čalounění - zájmová činnost

Vzdělávání dospělých - zájmová činnost, čalounické kurzy v programu Kreativní čalounění.

Komu je určeno především:
Těm, kteří se nemohou uplatnit na trhu práce a chtějí získat základní zkušenosti v oboru Čalouník. A dále těm, kteří chtějí již získaný výuční list rozšířit o vědomosti, dovednosti a možnosti dekorování interiéru a exteriéru. A pak i těm, které to jenom zajímá a baví a chtějí se něco nového naučit, nebo-li pro všechny, co se chtějí naučit čalounit nábytek. Časovou dotaci a tím i cenu kurzu domlouváme individuálně dle vašich potřeb a možností. Cenu lze optimalizovat počtem uchazečů, ale i počtem hodin.

 
Jaké kurzy nabízíme:

  • Ruční a strojové šití -  budete umět provést přední, zadní a skrytý steh; naučíte se obsluhovat jednojehlový a obnitkovací stroj; naučíte se vykonávat údržbu šicího stroje; provedete hřbetový, přeplátovaný, lemovací, začišťovací a obnitkovací steh.
  • Čalounění a výroba bytových doplňků - naučíte se šít polštáře, plnit je. Naučíte se čalounit ploché stěny, např. dveře.
  • Čalounění novodobého nábytku - získáte přehled o žádaných technologických postupech, budete se orientovat v technických výkresech. Budete znát používání čalounických materiálů, technologickou přípravu a praktické provedení jednotlivých postupů, např. čalounění židlí, lavic, křesel, pohovek aj.
  • Čalounění slohového nábytku - proniknete do historie čalounění v hlavních uměleckých stylech a směrech, budete ovládat technologické postupy jednotlivých konstrukcí, čalounit polštářované výrobky a zvládnete technologické postupy popruhování.

    Informace poskytuje:
  • Ing. Jitka Francírková, ředitelka školy, na tel. čísle 476 753 436.