logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Kurz - Pracovní kvalifikace Truhlář

Vzdělávání dospělých pro pracovní kvalifikaci TRUHLÁŘ a Operátor obráběcích center v nábytkářské výrobě podle zákona č. 179/2006 Sb. o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Na základě akreditace Ministerstva průmyslu a obchodu jsme autorizovanou osobou, tj. máme oprávnění nejen poskytovat vzdělávání v tomto oboru, ale též jej zkoušet. Platné autorizace pro profesní kvalifikace: 33-001-H Truhlář-nábytkář a 33-002-H Stavební truhlář. Škola je autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci 33-031-M Operátor obráběcích center v nábytkářské výrobě. Vhodné pro zájemce, kteří potřebují nebo chtějí ovládat CNC gravírovací frézu.

Komu je vzdělávací program určen:

Zaměstnancům, zaměstnavatelům, všem, kteří pracovní kvalifikaci vykonávají, zvládají, a potřebují doklad o vzdělání.

 

Cesta k výučnímu listu:
Složením zkoušek z pracovních kvalifikací (Truhlář - nábytkář, Stavební truhlář) dává každému možnost vykonat závěrečnou zkoušku a získat výuční list.

Povinné vzdělávací moduly (kurzy):

  • Praktické práce se dřevem - účastník zvládá výrobu jednoduchých bytových doplňků a práci na základních truhlářských strojích.
  • Odborné kreslení - účastník se orientuje v normách, čte výkresy a umí graficky znázornit výrobek.
  • Technologie - účastník zná způsoby zpracování dřeva, jeho vlastnosti a použití. Vypracuje kusovník.
  • Materiály - účastník se seznámí se základními druhy materiálů, jak je rozpoznat a skladovat.
  • Výrobní zařízení - účastník se naučí používat elektrické a pneumatické stroje - obsluhovat, seřizovat a udržovat je.

Co byste ještě měli vědět:

V případě čistě zájmové činnosti lze časovou dotaci (která je jinak povinně stanovená) a tím i cenu optimalizovat ve prospěch účastníka. Vliv na cenu kurzů má i počet účastníků.

Informace poskytuje:
Ing. Jitka Francírková na tel. čísle 476 753 436.