logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Inspirováni ovocem

Skvělou inspiraci tématem soutěže „Ovoce jako inspirace" předvedli naši žáci Střední odborné školy, Mládežnická 236, Litvínov-Hamr. V Plzni proběhla

25. ledna 2013 soutěž v odborných dovednostech žáků oborů Aranžér.

 

Jak proběhla příprava na soutěž? Žáci se na podzim registrovali do různých kategorií, škola zakoupila potřebný materiál a pak pod vedením učitelů probíhalo promýšlení pojetí a nezbytný trénink. Dlouhá a pečlivá příprava a vlastní naplnění tématu zajímavé a neotřelé je cesta k úspěchu. Chyby se při vlastní soutěži totiž neodpouštějí. Ostatně na www.skolahamr.cz bude k vidění spot o škole a fotografie ze soutěže.

Soutěže se zúčastnilo 6 škol z České republiky s 57 soutěžními pracemi. Emoce i nezbytný adrenalin provázely soutěžící i doprovod. Atmosféra v Plzni však byla přátelská a to u soutěží ne vždy platí. A konečně výsledky!

Nikola Nedvědová špendlila na modelce Radce Chybové letní šaty dle tématu „Barvy ovoce". Nikolu barvy ovoce výborně inspirovaly, jelikož obsadila překrásné 1. místo!

Ale tímto úspěchem jsme zdaleka neskončili...

V kategorii Maketa s tématem „Vůně ovoce" se umístila Míša Čápová na výborném 2. místě. V aranžování vitríny na téma „Chuť ovoce" nás krásným 3. místem reprezentovala Karla Mikolášková. Páté místo Lenky Laznové s návrhem etikety na bio mošt je krásným úspěchem. A naše poslední želízko v ohni Šárka Černá za obor Aranžér získala 10. místo s plakátem „Jablko roku".

Sečteno a podtrženo: děvčata, děkujeme Vám za úžasnou reprezentaci. Učitelkám Ivaně Charamzové, Janě Čermákové a Aleně Horké patří dík za perfektní průpravu.

Profesní příprava žáků oboru Aranžér již zdaleka nespočívá pouze v aranžování výloh. Obor je obsahově mnohem širší a uplatnitelnost žáků tak mnohem větší. Úspěchem jsme potvrdili stabilně vysokou úroveň přípravy našich žáků.

 

J. Francírková,

ředitelka školy

 

maketa
maketa
plakat
plakat
spendleni
spendleni
vitrina
vitrina