logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

VÝZNAMNÉ SOUTĚŽE NA NAŠÍ ŠKOLE

Po dvouleté odmlce se v měsíci dubnu 2022 na půdě naší školy konala tradiční soutěžní klání, v časovém sledu se jednalo konktrétně o soutěž ekonomickou, kadeřnickou, krejčovskou, Velikonoční laťku a následovaly soutěže v oborech prodavač a truhlář. 

Ekonomické soutěže se zúčastnilo celkem 15 družstev (první a druhý ročník maturitního oboru Podnikání), přičemž porotu nejvíce svým ekonomickým záměrem, často i s praktickým využitím, zaujali tito studenti: Jiří Martínek - Fotolampa (4. místo), Dominik Šoltys + Jakub Šimků + Dominik Spilka - Plné ponoření ve virtuální realitě (3. místo), Matěj Vavro + Michael Lebiš + Vojtěch Malík + Michal Pribilinec - Dron delivery (2. místo) a nejlepšími byli Samuel Pecko + Ludvík Steuter + Tobiáš Jurenka - Horní chlazení notebooku (1. místo). 

V rámci soutěže mladých kadeřníků s názvem "JUNIOR 2022" se jednalo o již 21. ročník tradičního soutěžního klání kadeřnických nadějí, tentokráte na téma "Doteky jara". Pozvání na letošní ročník přijaly významné osobnosti regionu. Záštitu nad touto akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller, který celou akci zahájil, povzbudivá slova směrem k soutěžícím pronesla starostka města Litvínov Mgr. Kamila Bláhová. Zvláštní ocenění nejlepšímu soutěžícímu předala paní Petra Měchurová, jedna z nejvýznamnějších osobností české kadeřnické scény. Bronzový stupínek připadl nakonec Natálii Dresslerové, stříbrný Nikole Vavákové a první místo obhájila Eliška Čarnogurská (všechna děvčata reprezentovala SOŠ Litvínov-Hamr).

Již tradiční součástí soutěžního dopoledne byla i soutěž oboru krejčí s názvem "Slet krásných čarodějnic". Diváci mohli hlasovat ve třech kategoriích, a to S halenkou kamkoliv, Dekorativní polštářek a Nápaditá taška. V jednotlivých kategoriích zvítězily: Melisa Gereková (SOŠ Litvínov-Hamr), Michaela Hotáryová (SOŠ Teplice) a Alžběta Růžičková (SOŠ Varnsdorf). Také v této soutěži bylo uděleno zvláštní ocenění, které udělila paní Naďa Moravcová, módní návrhářka a majitelka ateliéru v Teplicích, vítězné halence Melisy Gerekové. 

Úspěchy ve Velikonoční laťce byly následující: první tři místa za děvčata obsadily soutěžící reprezentující Scholu Humanitas - 1. Jaroslava Rejčová, 2. Kristýna Lavičková, 3. Viktorie Veverková. Z našich dívek se nejlépe umístila Alice Červeňáková ze třídy 1K - 4. místo. Oproti tomu naši chlapci obsadili všechny medailové pozice, jmenovitě: 1. místo Pavel Schmoranz ze třídy 1N, 2. místo patří Dominiku Novotnému ze třídy 1TR a 3. místo obhálil Lukáš Křesák ze třídy 1GD. 

V oboru truhlář nás na finále soutěže mistrovství republiky reprezentoval Jakub Kraus ze třídy 3TR, který se do soutěže kvalifikoval jako vítěz regionálního kola. Reprezentoval tak celý Ústecký kraj. Za úkol byla výroba krmítka podle výkresové dokumentace v celkovém čase 5 hodin. Jakub nakonec obhájil úžasné 5. místo.

Prodavačskou soutěž s názvem "PRODAVAČ 2022" letos pořádala SŠ a ZŠ v Ústí nad Labem. Zúčastnilo se celkem 19 škol z celé České republiky.  Soutěžilo se v kategorii "Balení lahve a psaní cenovky" a dobrovolně v kategorii "Prodejní rozhovor". Naše reprezentantky ze třídy 3P jmenovitě Phuong Tran Thi Bich a Jessika Sinová nakonec obsadili krásné čtvrté místo v celorepublikém měřítku a zároveň 1. místo v Ústeckém kraji. 

Děkujeme všem soutěžícím za jejich účast a nevšední nápady, moc gratulujeme všem vítězům a poděkování náleží samozřejmě také oragnizátorům a hodnotiletům výše jmenovaných soutěžích. Ceníme si návštěvy významných osobností našeho regionu a již teď se těšíme na další výkony mladých učňů a studentů.  

fotodokumentace1 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace2 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace3 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace4 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace5 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace6 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace7 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace8 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace9 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace10 - JUNIOR2022: zde

fotodokumentace11-Velikonoční laťka: zde

fotodokumentace12 - Velikonoční laťka: zde

fotodokumentace13 - Ekonomická soutěž: zde

fotodokumentace14: Truhlářská soutěž: zde

fotodokumentace15: Truhlářská soutěž: zde

fotodokumentace16: Truhlářská soutěž: zde