logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Přednáška Osamu Okamury

litvinov
litvinov

V úterý 25.4.  absolvovali žáci grafického designu odbornou exkurzi v Praze. Navštívili výstavu současného českého sochaře a performera "Jízdárny" Františka Skály.

Žáci se seznámili s autorovými díly v originálně pojaté architektonické, prostorové a světelné instalaci, kdy návštěvník prochází rozličně koncipovanými pavilóny a je vtahován do kouzelného světa autorovy fantazie nepostrádající nadhled a humor.Odpoledna byla pro žáky připravena přednáška a diskuse na téma "Živé město" v Knihovně Václava Havla spolu s programovým ředitelem společnosti reSITE Ing. Arch. MgA. Osamu Okamurou. Prostřednictvím otázek doprovázených obrazovou prezentací představil žákům hlavní poslání neziskové organizace reSITE. Dále je seznámil s možnostmi spolupodílení se na ochraně a budování veřejného prostoru, jak se zasazovat o kvalitní architekturu pro veřejnost, o funkční městskou mobilitu, jak budovat města příjemnější pro život a jak přispět k tomu, aby tvář města byla pro obyvatele atraktivnější a "cool". Poté žákům předvedl současnou grafickou vizuální podobu festivalu a konference reSITE, které se budou konat v červnu. Na závěr byli žáci pozváni na neformální návštěvu do kanceláře organizace.