logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Truhláři jsou Machři roku

machri
machri

Ve středu 21. září odjeli naši truhláři do Prahy na celostátní setkání učňovské mládeže, jehož cílem je popularizovat, zviditelnit a zlepšit celospolečenské renomé českého odborného školství.

Každoroční setkání učňů, učňovských zařízení, ale i odborných cechů umožňuje žákům poměřit své schopnosti v soutěži Machři roku, školy si vymění zkušenosti a poznatky a navážou novou spolupráci. Tříčlenná odborná porota vyhlásila zadání soutěžního úkolu těsně před zahájením soutěže. Letos se vyráběla zásuvka. Podle zadaného výkresu  a v časovém limitu tří hodin vybojovali Petr Fišer a Milan Kotulič, žáci 3. ročníku, 1. místo a stali se Machry roku 2016 ve svém oboru truhlář.