logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Liberec 2016

liberec3
liberec3
liberec2
liberec2

Rychle se rozbíhající začátek školního roku se nese pro naše krejčí ve znamení horečných příprav na každoroční soutěž Oděv a textil aneb Bez textilu by nebylo oděvu. Letos odjela početná skupina soutěžících a modelů se čtyřmi kolekcemi. V kategorii Kouzlo technické textilie nás reprezentovala kolekce Klasik by se divil. A čemu ptáte se?

Například tomu, že materiál běžně používaný pod bazény se dá využít i jako materiál na ušití oděvu. Nekonečná inspirace přírodou se promítla v kategorii Příroda nás obléká do kolekce s názvy Creeper a Four elements. První jmenovaná kolekce oblékla své modely do ovíjivého břečťanu a druhá nechala na naše smysly působit všechny čtyři živly- oheň, vodu, vzduch a zem. Muzikál Horečka sobotní noci dal název samostatné kategorii, ve které jsme se předvedli s kolekcí Dance fever. Oděv na modelech tak mohl vyniknout jen při tanci. Všechny předváděné kolekce jsou dílem sehraného týmu učitelů a žáků, pouze za kolekcí Four elements stojí jmenovitě Lucie Adamovská. Jednotlivé kolekce předvedli Jan Myška, Matěj Macanovič, Nikola Bahenská, Jana Walnerová, Alexandra Čapková a Lucie Mentlíková.