logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Umělecké instalace ve veřejném prostoru

Ve středu 1. 6. 2016 přijal naše pozvání sochař a pedagog MgA. Pavel Karous Ph.D., vedoucí Ateliéru sochy na Scholastice a ředitel o.s. Vetřelci a volavky. Jeho přednáška byla určena především studentům druhého a třetího ročníku Grafického designu.  Ve své přednášce se zaměřil především na umělecké intervence ve veřejném prostoru současnosti, jak toto umění „číst“, jakým způsobem se stát aktivním jako umělec, jakou zodpovědnost za svou práci je potřeba nést, jak s veřejným prostorem pracovat. Pavel Karous poutavým a srozumitelným způsobem popularizuje toto téma a aktivně se podílí na ochraně soch ve veřejném prostoru. Je také autorem projektu Vetřelci a volavky, kterým dokumentuje vizuální umění ve veřejném prostoru z doby normalizace (70. a 80. léta 20. století). Studentům mimo jiné představil i své vlastní práce. Na závěr došlo i na pár dotazů.

Zajímavé odkazy, pokud vás toto téma zajímá:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169621461-vetrelci-a-volavky/20856226640

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/216411000120519/obsah/472600-procento-na-umeni