logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Rožnov 2016

Rožnov 2016_1
Rožnov 2016_1

Již potřetí odjela skupina žáků oboru umělecký truhlář do Frenštátu pod Radhoštěm na workshop do dílen tamního archivu expozic historických předmětů. Žáci opět pracovali pod vedením Luďka Dvořáka, restaurátora nábytku Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

Tentokrát pracovali na truhle s úložným prostorem zdobenou intarzií z švartny. Že nevíte, co je švartna? Jedná se o plát dřevěného masivu o tloušťce 4 mm, ze kterého se poté lupínkovou pilkou vyřezává požadovaný obrazec podle předem připravené šablony. Během pobytu si všichni našli čas na návštěvu skanzenu v Rožnově, který nabízí uměleckým truhlářům nekonečnou inspiraci pro další práci.