logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Plzeň 2016

den matek
den matek

Konec ledna je již tradičně termín pro konání soutěže oboru aranžér v Plzni. V kategorii aranžování výkladní skříně nás reprezentovala zkušená matadorka této soutěže Ivana Štejnarová, žákyně 3. ročníku.

Téma bylo Léto budiž pochváleno, a jak nám Ivana sama sdělila, vystavování plavek a zavěšování brýlí už nikoho nepřekvapí a proto využila pastelky pro vyjádření svého vnímání zadaného tématu. Další vítěznou trofej, tentokrát v kategorii maketa, si přivezla Simona Vávrová, žákyně 1. ročníku. Téma bylo Den matek.Ústředním motivem makety se stal ženami tolik oblíbený módní doplněk- kabelka. Protože Simona ve volném čase ráda pracuje s transparentními razítky, využila tuto metodu i pro výrobu kabelek o velikosti krabičky od zápalek. Tuto velmi úspěšnou dvojici doplňuje 3. místem plakát na téma Den stromů od Barbory Vošahlíkové.

Ve stejné době usilovali o přízeň odborné poroty i žáci oboru grafický design. Dvě kresby jedné busty z různých pohledů zvládla za čtyři hodiny Eliška Slavatová z 3. ročníku. Lenka Krulišová a Anna Forková snad zažily sílu opravdového přátelství nad zpracováním plakátu na téma Přátelství.