logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Soutěž Oděv a textil

2015_liberec_cervena
2015_liberec_cervena

Střední průmyslová škola textilní v Liberci již pravidelně pořádá v prostorách Technické univerzity soutěž Oděv a textil. Letos jsme usilovali o zájem odborné poroty ve dvou kategoriích s pěti kolekcemi.

Nejúspěšnější byla kolekce s názvem Počasíčko v kategorii Mileta nás obléká. A protože firma Mileta je naším předním výrobcem ručníků a kapesníků, bylo zadáno soutěžícím, aby využili tento nevšední materiál na svých modelech. Náš tým žáků 2. a 3. ročníku oboru Krejčí se rozhodl odprezentovat nelehké zadání na postavičkách chlapečka a holčičky, kteří umí předpovídat počasí ze svého domečku. Počasíčko se umístilo na krásném 2. místě. V roli holčičky můžete na fotografiích zahlédnout Alexandru Čapkovou a roli chlapečka přijal Jan Myška, oba žáci oboru Grafický design. Nezbytná rekvizita domečku je dílem našich žáků oboru Truhlář a dekorace oboru Aranžér. Další dvě kolekce Červenočerné proměny a Neonové záblesky už znáte, neboť byly předvedeny v rámci soutěže Junior. Bohužel, v Liberci se neumístily do třetího místa. Ani dvěma novým kolekcím Verva Litvínov a Pávice se nepodařilo získat dost bodů, aby se umístily na medailových místech. Všem soutěžícím děkujeme za jejich bojovnost a snahu umístit se co nejlépe ve velké konkurenci týmů z celé republiky.