logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Poděkování člena Rady Ústeckého kraje

křeslo
křeslo

V článku „Restaurování nábytku", který najdete na této stránce, jsme vás informovali o výrobě kopie křesla Giacoma Casanovy prezentované na světové výstavě EXPO Milano 2015 v Itálii.

Zhotovení repliky křesla si v naší škole objednal Ústecký kraj, aby se poté stala součástí krajské prezentace v českém pavilonu v Miláně. Tuto objednávku jsme přijali jako výzvu, neboť výroba křesla si žádala použití takových technologických postupů, které se vymykaly běžné školní praxi. Konstrukce křesla prošla ostařením barevné vrstvy a potahová látka, která není běžně k sehnání, musela získat patřičnou patinu. Že se úsilí celého týmu učitelů odborného výcviku a několika vybraných žáků vyplatilo, dokládaly kladné ohlasy návštěvníků výstavy EXPO a následně také děkovný dopis člena Rady Ústeckého kraje Jana Szántó.