logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Restaurování nábytku

Každá škola si váží spolupráce s odborníkem přímo z praxe, který je ochoten předat  své zkušenosti žákům. Ve dnech 19.- 20. dubna přijel, tentokrát již potřetí, do našich školních dílen Luděk Dvořák, restaurátor nábytku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Pracovní náplní žáků 2. ročníku oboru umělecký truhlář bylo zdokonalení se v technice inkrustací a opracování dřeva ručním nářadím. Žákům bylo zadáno jednotné téma vyrobit dřevěnou masivní šperkovnici ozdobenou v horní části motivem barokní hvězdy a uzavřít ji pásovým ornamentem. Žáci pracovali se zaujetím a již nyní se mohou těšit na návštěvu Valašského muzea, domluvenou na příští školní rok. Učitelé odborného výcviku konzultovali konkrétní restaurátorský postup polychromii, pro nás nezasvěcené ostaršení barevné vrstvy. Tato úprava byla provedena přímo na kopii křesla Giacoma Casanovy, která bude vystavena na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně.