logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Nevšední přednáška

V pátek 13. února hostila naše škola významnou osobnost světového formátu. Peter Freestone, asistent a dlouholetý přítel zpěváka Freddieho Mercuryho,

přišel vyprávět o nástrahách nechráněného pohlavního styku a nezřízeného životního stylu. Žáci oboru Grafický design měli možnost nahlédnout do těch nejšťastnějších i nejtemnějších chvil Mercuryho života. Rocková hvězda se nevyhýbala bujarým večírkům, na kterých nechyběly drogy ani nezávazný sex. Bohémský život si vybral svou daň, zpěvák onemocněl virem HIV a nemoci AIDS podlehl. Poutavé vyprávění a závěrečná diskuze strhla přítomné natolik, že se preventivní přednáška protáhla na dvojnásobek plánovaného času. Setkání se uskutečnilo v rámci projektu Sedmikráska, který připravilo Asistenční centrum.