logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Plzeň 2015

Plzeň 2015
Plzeň 2015

Metropole Západočeského kraje Plzeň, již tradičně koncem ledna umožňuje žákům oboru aranžér utkat se v soutěži  odborných dovedností. To, že je Plzeň Evropským hlavním městem kultury, se promítlo i do tématu soutěže. V pátek 23. ledna jsme přijeli obhajovat první místo z loňského ročníku. A povedlo se.

Poměrně náročnou disciplínu si zvolila Šárka Fišerová, která na své modelce Barboře Šeflové předvedla špendlení modelu inspirovaného secesním obdobím. Jehla, nit a lepidlo muselo ke zhotovení modelu stačit. Šárka je žákyní prvního ročníku, o to víc nás těší její vítězství. Prvenství přijížděla obhajovat Ivana Štejnarová. Letos obsadila krásné druhé místo. Velmi dobře se jí podařilo naaranžovat svou vitrínu tak, aby zároveň působila jako pozvánka na ples. Návrh na soutěžní vitrínu si musela přivézt s sebou. Moderní počítačová grafika je obor, ve kterém uspěl Jakub Touška. Získal 2. místo za plakát prezentující mezinárodní folklórní festival. Všem soutěžícím gratulujeme k jejich úspěchům a zároveň děkujeme všem učitelům, kteří se na přípravě žáků podíleli.