logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Oděv a textil 2014

"Bez textilu by nebylo oděvu" byl název soutěže pro střední školy, které nabízí vzdělávací programy související s oděvní tvorbou a designem. Konala se 24. září v prostorech Technické univerzity v Liberci. Mezi účastníky ze 16 škol nejen z Čech ale i ze Slovenska si velmi dobře vedli vybraní žáci oboru Krejčí naší školy. Se svatební kolekcí obsadila Zuzana Démková spolu s Lukasem Aubrechtem 4. místo. Lukas si svůj navržený svatební oblek zároveň odprezentoval přímo na přehlídce.

V těsném závěsu za touto kolekcí se umístila kolekce Buďme viditelní, která pracovala s reflexními prvky na oděvu. A jako další jsme vyslali na tuto soutěž kolekci Z plesu do tělocvičny. Ta zpracovala variabilitu oděvu, ve kterém odcházíte na ples a postupným odkládáním svršků se dostanete až na sportovní oděv. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně dalších úspěchů. Vyučujícím Ing. Libuši Pivničkové, Mgr. Šárce Fléglové a Elišce Jedinákové děkujeme za přípravu žáků na tuto soutěž.