logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Reprezentanti ČR

V letošním školním roce jsme vzdělávali v různých oborech hned tři reprezentanty ČR. Rádi bychom vám přiblížili jejich vztah ke zvolenému sportu a s ním spojené sportovní úspěchy.

 

Kateřině Rokošové učaroval basketbal, který hraje již od svých 12 let. Sice přiznala, že si pohrávala i s představou hrát tenis, zvítězil stejně basketbal. V roce 2011 si přivezla Evropský pohár z Luxemburku a na olympijských hrách basketbalistek do 16 let v Holandsku její tým zvítězil. Nyní hraje za Spartu Praha a tento klub je v současnosti mistrem ČR. U nás studuje obor Aranžér a právě úspěšně ukončila 1. ročník.

Aleš Malý se aktivně věnuje plavání. Svěřil se, že byly chvíle, kdy chtěl s plaváním skončit, ale vždy se našel někdo blízký, kdo mu podal pomocnou ruku a k plavání se zase vrátil. Jeho plavecké kariéře předcházelo období fotbalové, ale již v 8 letech u něho byl rozpoznán talent na plavání. Nyní se připravuje na mistrovství Evropy v Holandsku. Koncem června si převezme vysvědčení za 2. ročník v oboru Tesař.

Ondřej Houška se čtvrtým rokem věnuje atletice, konkrétně vrhu koulí, hodu oštěpem a diskem. Jeho královskou disciplínou je hod koulí. Ve všech svých disciplínách je druhý v republice a v rámci Evropy se umísťuje kolem 7. místa. Už rok se pohybuje v reprezentaci ČR. U nás si zvolil obor Umělecký truhlář a nyní dokončil 2. ročník.