logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Junior 15

Junior 15

Ve středu 16.4. už od brzkého rána vrcholily přípravy na velkou jarní akci Junior 15. Samo číslo napovídá, že Junior se tentokrát konal již po patnácté. Přivítali jsme zástupce ze šesti škol ústeckého regionu. Parkoviště se začalo plnit auty přivážející soutěžící a jejich pedagogický doprovod. Všichni plni zdravého sebevědomí a očekávání se rozešli do prostor určených k předvedení těch nejlepších výkonů.

Mladí kadeřníci  a kadeřnice zručně modelovali slavnostní účes pro Popelku, po chvíli se modelky ponořily do mlhavého oparu z různých stylingových přípravků jenom proto, aby se časem vynořily s velmi propracovanými účesy. Porota však byla neúprosná a nejvyšší ocenění si šetřila pro ty opravdu nejlepší. Po přidělení bodů následovala módní přehlídka oblečení pro narozeninovou párty. Tak znělo zadání pro soutěž oboru Krejčí. Modelky předvedly jednotlivé kousky s grácií a jistotou. V průběhu obou výše zmíněných soutěží se v jedné z učeben školy snažilo několik možná budoucích podnikatelů předvést své podnikatelské záměry. Krátce po poledni jsme mohli na půdě školy přivítat oficiální hosty Janu Vaňhovou z Krajského úřadu  Ústí nad Labem a Karla Linharta z Městského úřadu Litvínov. A pak už následovalo slavností vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží. Jak si vedli naši žáci? 

Kadeřnická soutěž:

V porotě kadeřnické soutěže zasedla Jana Burdová a spolu s ostatními porotci rozhodla takto: 1. místo Simona Tonková, 2.místo Johan Aleksanjan, 3. místo Nikola Stehnová.

Soutěž pro dámské krejčí:

Porota vybírala ze 23 modelů a 1. místo si vybojoval Lukas Aubrecht.

Soutěž Vstup do světa podnikání:

Mezi několika fiktivními firmami zaujala porotu ta na výrobu dudlíků s příchutí. Autory nápadu byli Petr Vlašimský a Marek Hulla.

V celkovém hodnocení úspěchů nemůžeme opomenout Velikonoční laťku- soutěž ve skoku vysokém. Tu zorganizovala naše škola pro ostatní střední školy okresu Most. Z dívek si nejlépe vedla Milena Ptáčková, obsadila 3. místo a z chlapců Vít Jánský, který se umístil na 12. místě. 

Tímto děkujeme všem, kteří se na této organizačně náročné akci podíleli.