logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Designblok 2013

Designblok 2013

V minulých dnech se žáci studijního oboru Grafický design zúčastnili výstavy Designblok 2013. Navštívili netradiční prostory Nákladového nádraží Žižkov- tzv. Superstudio, které se nedávno stalo kulturní památkou a čeká na své další využití.

V tomto prostoru- ve vagonech- se protly cesty výrobců produktového designu s výběrem z českých designérských škol. Z nádraží se žáci přemístili do Ústavu průmyslového designu při ČVUT v Era svět pod názvem d_Control. Na výstavě byly předvedeny návrhy nábytku, svítidel, interiérových doplňků, ale i pomůcky pro nevidomé. Posledním zastavením tohoto dne bylo Openstudio v Kafkově domě. K vidění byly šperky, současná móda, designérské prototypy, koncepty i vizionářské studie světových značek. Žáci si užili den plný inspirací, informací a jako bonus si někteří odváželi i  něco, co v dnešní době ocení mladí nejvíc- zajímavé pracovní kontakty. Za zorganizování celé akce děkujeme MgA. Evě Pírové, Mgr. Aleně Hoké a Mgr. Tereze Záchové.