logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Kurz čalounění

V sobotu 19. ledna poskytla naše škola prostory čalounických dílen zaměstnancům Národního muzea v Praze. Odborníci na restaurování textilií, skla, papíru a nábytku si užili pod vedením učitelky odborného výcviku paní Moniky Krajčíkové 8hodinový kurz základů klasické technologie čalounění.

phoca thumb s p1191104

 Během této krátké doby zvládli popruhování, naskládání africké trávy a tvarování hran. V emailu, adresovaném ředitelce školy, vyjádřila tato skupina zájem pokračovat v tomto projektu v rámci dalšího vzdělávání dospělých. Příští setkání se proto plánuje na měsíc březen.