logo

aranžér, aranžérka čalouník, čalounice kadeřník, kadeřnice krejčí prodavač, prodavačka golf icon truhlář umělecký truhláč operátor dřevařské a nábytkářské výroby grafický design nástavba vzdělávání dospělých

Office pro žáky + školní email

Přeposílám info od pana učitele Davida Lukáše.

Zdravím,

všem žákům školy byla udělena licence školy k užívání. Mohou ji získat úplně stejně jako vy.

Třídní učitelé své třídě nějakým způsobem sdělí uživatelské jméno a heslo (třeba jim vytiskne papírky). Nevadí pokud jim vyzradíte způsob generování už. jmen, který je: celeprijmenibezmezer + 3prvniznakyzejmena + 4cislazalomitkemzrodnehocisla + @skolahamr.onmicrosoft.com

Příklad:

Příjmení: Tran Thi Bich

Jméno: Phuong

Rod. Č. xxxxxx/1330

Výsledek= Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Heslo: SkolahamrCZ20+

Pozn: pokud má někdo v rod. Čísle za lomítkem x např X001 nebo x013 pak se mu x propíše i do emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Velikost písmenka X odpovídá velikosti z bakalářů.

Pozor pokud k 1.9.2020 nebylo doplněno celé rodné číslo pak je zadán číselný údaj v uživatelském jméně „2020“.

  1. Tedy přihlásí se na školní email  na našich stránkách „symbol zavináč“ https://login.microsoftonline.com/
  2. Při prvním přihlášení i budou muset nastavit své vlastní heslo
  3. Vyplní si jednu z bezpečnostních cest k obnově hesla (doporučuji telefon)
  4. Po přihlášení si můžou stáhnout plné office do 5 svých zařízení.

Uživatelé od této chvilky budou mít aktivní školní email ve formě viz. výše, ale jen s funkcí stažení office. Mohou psát emaily i je dostávat.

Doporučujeme žákům užívat mobilní aplikaci Outlook, kterou si mohou dát do telefonu a mít tak email snadno stále po ruce.